Ciekawe style aranżacji wnętrz, które zyskują na popularności

Ciekawe style aranżacji wnętrz, które zyskują na popularności

Wystrój wnętrza jest bardzo ważny podczas urządzania pomieszczenia, dlatego powinien być on ściśle dopasowany do naszych upodobań.

Odpowiedni wystrój pokoju zapewnia dobre samopoczucie oraz pozwala na dobór najlepszych dodatków. Które style aranżacji warto znać? Na czym polegają?

Styl boho

Jest to bardzo populary styl aranżacji pomieszczenia polegający na stosowaniu etnicznych, naturalnych i animistycznych dodatków takich jak piórka, drewniane koraliki czy figurki. Kolorami dominującymi są odcienie brązu, pomarańczowego, żółtego oraz bieli. Aranżacje posiadają motywy ściśle związane z naturą.

Styl prowansalski

To przepiękny styl inspirowany gorącym, aromatycznym Południem. Wśród dodatków do aranżacji dominują kwiaty, a w szczególności lawenda. Barwy charakterystyczne to różne odcienie bieli, błękitu, niebieskiego oraz fioletu.

W serwisie lofthouse.pl dowiesz się o tym co powinieneś wiedzieć o aranżacji pomieszczeń w stylu prowansalskim.

Styl vintage

Styl vintage jest bardzo zbliżony do aranżacji retro różnica polega jednak na bardziej pastelowych barwach, dominacji różu oraz przewadze kwiatowych motywów. Do stylizacji pomieszczeń oraz obić zachowanych w tym designie można więc używać wzorów roślinnych oraz jasnych motywów w starym stylu. Jest on bardzo wyszukany i silnie kobiecy.

Styl glamour

Jest to bardzo nowoczesna aranżacja. Polega ona na stosowaniu błyszczących dodatków w kolorze srebra i złota. Wnętrza urządzone w tym stylu prezentują się bardzo bogato. Design glamour powinien wyróżniać się wyrazistymi dodatkami z modnym, metalicznym połyskiem. W tym przypadku można postawić również na białe i czarne barwy dodające całości elegancji oraz tworzące świetny kontrast kolorystyczny.