Jak wybrać plafon łazienkowy?

Jak wybrać plafon łazienkowy?

Łazienka jest specyficznym pomieszczeniem, którego urządzenie wymaga naprawdę dobrego planu. Odnosi się to także do kwestii związanych z oświetleniem. W tym obszarze dostępnych jest sporo rozwiązań – wśród nich znajdują się plafony.

Jakie są zalety plafonów?

Plafony wracają obecnie do łask – i to w naprawdę wielkim stylu. Z powodzeniem zastępują tradycyjne główne źródła światła w postaci lamp wiszących. Idealnie nadają się do małych pomieszczeń, dlatego też są strzałem w dziesiątkę do niewielkiej łazienki, gdzie dosłownie każdy centymetr przestrzeni jest na wagę złota. Dzięki temu, że plafon świetnie przylega do sufitu, dobrze rozprasza światło. Jak podpowiadają doradcy ze sklepu Centrum Światła, plafony doskonale sprawdzają się również w roli dodatkowego oświetlenia – nie tylko w łazience, ale i w innych pomieszczeniach. Z pewnością warto zwrócić uwagę m.in. na oświetlenie marki Astro – w ofercie tej firmy nie brakuje pięknych i nowoczesnych plafonów, które uatrakcyjnią każdą łazienkę.

Plafon do łazienki – jak kupić odpowiedni model?

Współczesny rynek ma bardzo bogatą i różnorodną ofertę w zakresie plafonów. Model do łazienki musi być przede wszystkim wykonany z porządnych i solidnych materiałów, które są w wysokim stopniu odporne na wilgoć. W łazience panują szczególne warunki, więc poszczególne elementy wyposażenia tego pomieszczenia powinny być do nich dostosowane. Koniecznie też należy sprawdzić, czy plafon jest zabezpieczony przed ewentualnymi uszkodzeniami. Ważną rolę odgrywa poza tym rodzaj szkła, z jakiego tego typu lampa została wykonana. Najlepiej stawiać na modele z matowego szkła, ponieważ wydzielane przez nich światło nie razi w oczy. Rzecz jasna pod kątem stylistycznym plafon musi pasować do wystroju wnętrza. Nie wolno oprócz tego zapomnieć i zakupie stosownych żarówek. Najbardziej opłaca się inwestować w żarówki LED, które mają sporo zalet. Są wytrzymałe, energooszczędne, nie nagrzewają się, a na dodatek wyróżniają się długą żywotnością.