Jak wykonać domowy dyfuzor zapachowy?

Jak wykonać domowy dyfuzor zapachowy?

Jak miło jest przebywać w pomieszczeniu, które ładnie pachnie! Jest to jeden z celów domowej roboty dyfuzora aromatycznego. Prawdą jest, że sklepy oferują setki modeli dyfuzorów; niektóre z nich posiadają funkcje pozwalające na regulację poziomu rozpylania lub łączenie ich z lampami. Jednak zmontowanie urządzenia z przedmiotów, które na pewno masz w domu jest ekonomiczne, skuteczne i przyjazne dla środowiska. Czytaj dalej, aby poznać jeden ze sposobów na stworzenie domowego dyfuzora.

Sposób wykonania domowego dyfuzora zapachowego

Skuteczność dyfuzora zapachowego tkwi w odpowiednim doborze zapachów i narzędzi do jego wykonania. Wybierając sztuczne składników ryzykujemy wdychanie toksycznych substancji, które mogą zawierać. Z kolei robiąc własny dyfuzor, wiesz, że urządzenie jest bezpieczne. Oto jak je zrobić.

Potrzebne materiały

  • Alkohol.
  • Olej
  • Olejki eteryczne
  • Drewniane patyczki, rattan, bambus lub gałązki drzew
  • Szklany wazonik o wąskim ujściu i wysokości od 12 do 25 centymetrów

1. Połącz oleje z alkoholem

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest przygotowanie esencji. Aby to zrobić, umieść w miseczce 60 mililitrów neutralnego oleju i taką samą ilość wody. Dodaj kilka kropel alkoholu etylowego, a nawet wódki. Dzięki tym płynom patyczki łatwo wchłaniają olej. Można zastąpić alkohol perfumami do ciała, ale podobnie jak w przypadku wódki musi być on najwyższej jakości, bo słabsze perfumy oznaczają, że mają więcej wody i mieszanka nie będzie jednorodna. O tym, jak znaleźć najwyższej jakości perfumy przeczytasz w www.kosmetyczne.pl.Uzupełnij mieszankę 30 kroplami wybranego olejku eterycznego i wymieszaj.

2. Przelej do wazonika

Doskonale nadają się do tego celu szklane lub ceramiczne butelki lub wazony o wąskich szyjkach. Jeśli ujścia butelki będą szerokie, olej będzie bardziej wystawiony na działanie powietrza, co przyspieszy odparowanie. W przypadku przezroczystych pojemników, wkomponuj w dno kilka ozdobnych kamieni. Oprócz walorów dekoracyjnych, kamienie stabilizują patyczki.

3. Włóż patyczki

Umieść 8 do 10 patyczków wewnątrz pojemnika, ustawiając je w kształcie wachlarza. Upewnij się, że wszystkie patyczki nie były przechylone na jedną stronę, ponieważ zapach będzie szedł tylko w jednym kierunku.

4. Odwróć patyczki

Po godzinie w dyfuzorze patyczki staną się pachnące. Wskazane jest odwrócenie ich do góry nogami, aby namoczyć oba końce. W ciągu jednego dnia od zmontowania urządzenia zapachowego do domu, patyczki będą dobrze zaimpregnowane płynem i dom będzie pachniał.