Masz w planach remont mieszkania? Sprawdź, gdzie przechować rzeczy!

Masz w planach remont mieszkania? Sprawdź, gdzie przechować rzeczy!

Remont mieszkania to poważne przedsięwzięcie wymagające nie tylko sporych nakładów finansowych, ale i dobrego planu. Koniecznie trzeba w nim uwzględnić kwestie związane z przechowaniem rzeczy w bezpiecznym miejscu. W takiej sytuacji bardzo pomocny może się okazać magazyn samoobsługowy.

Gdzie przechować rzeczy na czas remontu mieszkania?

Remont wiąże się m.in. z koniecznością odpowiedniego zabezpieczenia wyposażenia – mebli, sprzętu RTV i AGD, książek, ubrań, bibelotów itp. Nie każdy jednak ma możliwość przewiezienia ich do rodziny lub znajomych albo wyniesienia do piwnicy czy garażu. Problem ten jest widoczny w szczególności w dużych miastach, których mieszkańcy często narzekają na brak przestrzeni w swoich czterech kątach. Wówczas świetnym rozwiązaniem jest magazyn samoobsługowy, który doskonale się sprawdza nie tylko jako przechowalnia mebli. Warszawa to przykład miasta w Polsce, gdzie można wynająć taki magazyn. Nie jest to bardzo duży wydatek, więc każdy, kto potrzebuje dodatkowego miejsca, jest w stanie sobie na niego pozwolić. Nie nadwyręży on domowego budżetu.

Na jak długo da się wynająć magazyn samoobsługowy?

Jedną z największych zalet magazynów samoobsługowych jest to, że można je wynająć na dowolny okres. W Kangu Self Storage umowa zawierana jest na czas nieokreślony, przy czym można ją wypowiedzieć w dowolnym momencie – naturalnie z zachowaniem okresu wypowiedzenia. W razie, gdyby remont się przedłużał, nie ma zatem konieczności przedłużania umowy. Czas najmu da się zatem dopasować do konkretnych potrzeb.

O czym pamiętać, wynajmując magazyn samoobsługowy?

Decydując się na wynajęcie magazynu samoobsługowego, trzeba mieć na uwadze parę istotnych kwestii. Pod względem wielkości boks powinien być adekwatny do ilości i rodzaju rzeczy, jakie będą w nim przechowywane. Na użytek indywidualny zwykle wystarczające okazują się najmniejsze boksy, a mianowicie te o powierzchni 1-2 m kw. Warto też mieć na względzie dokładną lokalizację magazynu, aby nie było problemu z przewiezieniem rzeczy do niego i zabrania ich stamtąd.