Jakie meble wstawić do zaplecza kuchennego w biurze?

Jakie meble wstawić do zaplecza kuchennego w biurze?

Zadbaj o prawidłowy wystrój zaplecza kuchenno-jadalnego w biurze. To tak samo ważne miejsce, jak stanowisko pracy. Wstawienie odpowiednich mebli do tego wnętrza sprzyja szybkiej regeneracji sił witalnych Twoich pracowników świadczących usługi przy stanowisku komputerowym. Ważne jest również wygospodarowanie w miarę dużej przestrzeni na zapleczu, aby w trakcie przerwy na posiłek każdy z urzędników znalazł dla siebie wygodny kąt.

Jak rozplanować ustawienie mebli na zapleczu kuchenno-jadalnym w biurze?

Praca biurowa to praca w pozycji siedzącej, dlatego w trakcie spożywania posiłków warto zmienić tę postawę. Dobrze zatem będą spełniać swoją funkcję wysokie wąskie stoły, przy których można stać lub siedzieć na wysokich obrotowych siedziskach. Wysokie krzesła dają możliwość trzymania wyprostowanych nóg. Dzięki temu będzie to mimo wszystko zmiana pozycji, jaką nogi zajmują podczas kilku godzin siedzenia przy komputerze.

Meble do kuchnio-jadalni biurowej warto ustawiać w miejscach oddalonych od okien. Duży stół lub kilka wąskich wysokich stolików ustawiamy na środku pomieszczenia. Miejsce przy oknach powinno być puste, aby można było przy nich swobodnie stanąć i popatrzeć na zieleń rosnącą na zewnątrz. To korzystna czynność dla pracowników, którzy pracują wiele godzin, nieustannie wpatrując się w ekran komputera.

Przy zlewozmywaku należy ustawić szafki kuchenne, do których każdy z pracowników będzie miał dostęp. Warto pomyśleć o zakładowej kawie i herbacie oraz cukrze, które mogą znaleźć się w górnej części kredensu. Osączarkę do naczyń można postawić na blacie dolnej szafki tuż przy zlewozmywaku. Można również wybrać wiszącą szafkę bez dna, specjalnie przeznaczoną na osączarkę do mokrych naczyń.

W jakim stylu wnętrzarskim wybrać meble do biura?

Warto postarać się o stylowy design w każdym pomieszczeniu biurowym, pamiętając także o zapleczu kuchennym i sanitarnym. Dzięki temu pracownik będzie czuł komfort w każdym miejscu, a to zmniejsza napięcie i stres. Im lepsze samopoczucie pracownika, tym lepsze będą jego wyniki w wykonanych przez niego zadaniach.

Można urządzić całe biuro wraz z pozostałymi pomieszczeniami w stylu minimalistycznym, wprowadzając jak najwięcej światła i bieli. Aby dodać kontrastu i kolorów, na ścianach wieszamy nowoczesne obrazy kwiatów, owoców i liści. Meble, które stoją pod ścianą, mogą być białe, a stoły  krzesła mogą stanowić kolorystyczny kontrast lub pozostać tak samo białe, jak szafki.

Biuro i jego zaplecze powinno być urządzone ze smakiem. Pracownicy spędzają w nim jedną trzecią swojego życia, a czasem i więcej. Dlatego tak ważne jest, aby zaopatrzyć to miejsce w eleganckie i funkcjonalne sprzęty. Wybierz styl i kolorystykę mebli, które współgrają z osobowością Twojego zespołu.

1 thoughts on “Jakie meble wstawić do zaplecza kuchennego w biurze?

  1. Nie może zabraknąć miejsca na dużą ilość kawy i dobry ekspres 🙂

Comments are closed.