Tynki maszynowe czym się różnią od siebie?

Tynki maszynowe czym się różnią od siebie?

Współczesne tynki wykonywane metodą maszynową, to przede wszystkim dobra opcja, sprawdzająca się w przypadku szczególnie dużych ścian. Na pewno możliwość szybkiego tynkowania dużych powierzchni, jest atutem, który dobry fachowiec, jest w stanie we właściwy sposób wykorzystać. Można powiedzieć, że wybór poszczególnych tynków, ma znaczenie, warto więc zapoznać się z popularnymi rozwiązaniami, które możemy dzisiaj zastosować w naszym mieszkaniu.

Sprawdzone tynki cementowe.

Podstawowy rodzaj tynku składający się z wody, cementu i piasku. Przy odpowiednim zmieszaniu całość nabiera odpowiedniej formy, która jest w pełni odporna na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Taki tynk doskonale sprawdza się w pomieszczeniach, które zostały adaptowane czego dobrym przykładem, może być piwnica. Materiał idealnie sprawdza się na wilgotnych ścianach. Warto zauważyć, że taka forma tynku świetnie sprawdzi się w kuchni czy łazience, gdzie również mamy do czynienia z dużą wilgotnością powierzchni ścian. Tynk tego typu trudno jest rozdrobnić, gdyż przybiera on zwartą strukturę. Z tego względu bardzo rzadko wykorzystuje się go do wykonania tynków maszynowych.

Solidne tynki wapienne z dodatkiem cementu.

Inną formą materiału są z pewnością tynki wapienne z domieszką cementu dla otrzymania właściwej jakości. W takiej formule dodaje się również piasek oraz wapno, co idealnie wiąże się w jednolitą substancję. Oczywiście dla trwałości i jakości takiej formy, dobrze jest dodać różnego rodzaju dodatkowe uszlachetniacze. W takich wypadkach masa jest w stanie nabrać odpowiedniego wzmocnienia. Takie tynki są idealnym rozwiązaniem maszynowym. Jest to solidny podkład, który mimo wszystko przygotowuje ściany bezpośrednio pod proces malowania. Na pewno tynk maszynowy w takiej formie, wytłumia dźwięki z otoczenia, co dla wielu osób, może okazać się ważną zaletą.

Tynk gipsowy.

W takich wypadkach skład to głównie gips z niewielkim dodatkiem wody. Warto zwrócić uwagę, że taka masa gipsowa, może być wykorzystana głównie wewnątrz budynków. Nie zaleca się stosowania takiej formy tynku na zewnątrz obiektu z uwagi, że gips dosyć źle znosi ujemne temperatury. Na pewno dobrze położone tynki wewnętrzne, mogą w dużym stopniu wpłynąć na jakość wentylacji pomieszczeń. Może to przełożyć się na zdrowe ściany, które nie będą podatne na wilgoć oraz na wiele innych zagrożeń. Jeśli ściana jest w całości wykonana z betonu czy żelbetonu lub mieszanego betonu komórkowego, to taka masa gipsowa, idealnie wygładzi takie ściany. Co ciekawe tradycyjny rodzaj tynkowania, dobrze sprawdza się również w przypadku ścian ceramicznych. Każde z tych rozwiązań, może przełożyć się na dobrze wykonane ściany. Warto więc wybierać mądrze.